U kolovozu Arheološki muzej Istre ponovno otvara vrata komornoj glazbi.
Prenosimo službeno priopćenje.
3. festival komorne glazbe „POLUOTOK RADOSTI“ rezultat je dugogodišnje suradnje Istarske glazbene scene mladih, Turističkezajednice grada Pule i Arheološkog muzeja Istre u Puli. Zajedničkim radom promiču se posebice domaći umjetnici i podiže kvaliteta turističke ponude. Ovaj Festival jedini je takav komorni glazbeni događaj u Puli tijekom ljetnih mjeseci.
Muzej tako prestaje biti mjestom tišine, već otvara svoja vrata za 5 kvalitetnih koncerata: 02. 08. nastupit će Duo 2much – violinist Mladen Marinović i gitarist Domagoj Mišković. Obojica klasično školovani na Mozarteumu u Salzburgu, predstavit će program jazza i improvizacija. 09. 08. pulska pijanistica Massimiliana Brajković nastupit će s mladim ukrajinskim klarinetistom Jaroslavom Sadovyjem, dvoje mladih glazbenika uz pedagoške njeguju i izvođačku karijeru. 16. 08. nastupa Duo Romantika – sopranistica Josipa Lončar i gitarist Frederic Bernard, glazbenici koji nakon brojnih koncerata u Francuskoj imaju priliku nastupiti i u našoj sredini. 23. 08. prigoda je čuti Duo Harmos – Paola Radin i Josip Nemet u zanimljivom dijalogu flaute i harmonike. 30. 08. nastupit će sopranistica Antonela Malis i pijanistica Vesna Ivanović Ocvirk, s dopadljivim programom popularnih pjesama i arija.
Zahvaljujemo na suradnji Istarskom narodnom kazalištu, zbog logističke podrške.
3. festival komorne glazbe „POLUOTOK RADOSTI“ održavat će se svakoga četvrtka tijekom kolovoza u Lapidariju Arheološkog muzeja Istre, s početkom u 21 sat.
Ulaz je slobodan.
Izvor
AMI PRESS






